star galaxy granit

Star Galaxy Granit

Star Galaxy Granit

650 tl/m

Günümüzde Mutfak Tezgahlarında da şık ve Estetik tasarımlar popüleritesini kazanmış olup özellikle doğal taş parlak ve estetik görüntünün yakalanması adına star galaxy granit tezgahlar tercih edilmektedir.

Doğal Taş olan mermer modellerinde renk yelpazesi oldukça geniştir. Ancak Star galaxy granit için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. Renk Seçeneği oldukça az bunun yanı sıra en çok tercih edilen renkler siyah ve Kahverengidir.

stargalaxygranit1

 

Granit Tezgahlarda ek yerleri belli olmaktadır bunun için alınan önlemlerden biri de uygulama alanına  özel tek parçadan üretim yapılmasıdır.                                                   

Piyasada bulunan mevcut Granitler 3 Çeşittir ; Yerli Granit, İtalyan Graniti ve Çin granitidir. İtalyan Graniti  ve Türkiye menşeili granitlerin fiyatı yüksekken Çin graniti fayans fiyatlarına satılmaktadır. Türkiyede mermer fiyatları daha uygun olmak ile beraber granit fiyatlarının bir hayli altında satışa sunulmaktadır.

Avrupa’da ise bu durum tam tersidir. Mermer Fiyatları granit tezgah fiyatlarından çok daha yüksektir.  Mermer kullanımı genelde zemin uygulamaları için tercih edilmektedir.

Ev Hanımlarının en çok sorduğu bir diğer soru ise Granit Tezgahların Dayanıklılığı, Star Galaxy Granit tezgah mermer tezgahlara göre asit ve lekelere karşı daha dayanıklı ve sağlam yapıdadır.

star-galaxy-granit2

Granit mutfak tezgahına ek yapmak mümkün mü ?

Granit tezgahlara ek yapılabilir ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi  ek yerleri belli olacaktır. Tamamen kamufle etmek maalesef mümkün değildir. Fakat ek yapılacak parça ve ana parça birbirine görsel açıdan uyumlu şekilde dizayn edilirse, ek yerine dekoratif görüntü verilirse tamamen kamufle sağlanabilmektedir.

 

stargalaxygranit

Granit mutfak tezgahları ucuz veya pahalı olarak nasıl değerlendirilir?

Star Galaxy Granit ; Pahalı bir tezgah modeli değildir. Dünya üzerinde üretim yeri oldukça az olamasına rağmen diğer mutfak tezgahları ile kıyaslandığında fiyatı oldukça makuldur ! Özellikler renkler fiyatı değiştirmektedir örneğin; Bej ve Kahverengi granit tezgahlar siyahlara nazaran daha uygun fiyatlıdır.